Aradığınız İş İlanları Burada

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

Haber Kategorileri

» Hepsi İş Rehberi Haberler Kariyer Rehberi

Etkileyici Bir Ön Mektup Nasıl Yazılır?

Yayınlandı: 04.04.2014

Etkileyici bir ön mektup, iş görüşmesine çağrılma noktasında oldukça önemli. Başvurduğumuz pozisyonun gerektirdiği nitelikleri öne çıkaracak, her iş ilanı için farklılaştırmış bir ön mektubun etkisine dikkat çeken İnsan Kaynakları Danışmanı Günnur Aktoros, ön mektup yazmanın püf noktalarını ele aldı. 

daha fazla okuyun


İş Başvurularında Referans Ne Kadar Önemli?

Yayınlandı: 04.04.2014

İş başvurularında referans oldukça büyük önem taşıyor. Bizimle aynı soyadı taşımayan, eş-dost-akraba dışında bir referans göstermemizin gerekliliğini vurgulayan uzmanlar, birebir çalıştığımız bir yönetici ya da yeni mezun isek dersimize giren bir akademisyenin referans olabileceğini belirtiyor.Danışman Ufuk Tarhan, referansın işe girmedeki etkisini sizler için anlattı. 

daha fazla okuyun


Eleman Arayan Şirketler Neyin Peşinde?

Yayınlandı: 04.04.2014

Tabii ki en başta işlerini istenen şekilde yapacak, işini yaparken katkılarda bulunacak birilerini işe almak. Bunun için de bazı seçim kriterleri belirlenmiştir. Şirketlerin eleman seçim kriterleri...Tabii ki en başta işlerini istenen şekilde yapacak, işini yaparken katkılarda bulunacak birilerini işe almak. Bunun için de bazı seçim kriterleri belirlenmiştir. Şirketlerin eleman seçim kriterleri...

daha fazla okuyun


İşe Yeni Başlayanlar, Soru Sormaya Çekiniyor

Yayınlandı: 04.04.2014

xxx'in adaylar arasında gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre, çalışanlar yeni bir işe başladığında bir süre sessiz kalmayı tercih ediyor. Ankete katılanların sadece yüzde 13'ü iş arkadaşlarına veya yöneticisine soru sorarak işi öğrenmeye çalışıyor. 

daha fazla okuyun


Bildiklerimizi Yapmak İçin “OLMAK” Gerekir

Yayınlandı: 04.04.2014

Selnur Gülek Eğitim Danışmanlık ve Koçluk, birey ve kurumlara özel çalışmalar tasarlayarak, değişim ihtiyaçlarına çözüm bulmalarına destek sağlıyor. İnsan Kaynakları Yöneticiliği ile Kalite ve Eğitim Danışmanlığı tecrübelerini koçluk formasyonuyla birleştirdiklerini söyleyen firma kurucusu Selnur Gülek Atsız; insanların potansiyelini performansa çevirebilmeleri için öğrenmeyi ve sürekli gelişimi ilke edinmelerine önderlik eden bir misyon taşıdıklarını belirtiyor.

daha fazla okuyun


Çağrı Merkezleri İlanları Yüzde 170 Arttı

Yayınlandı: 03.04.2014

Türkiye'nin dört bir yanına açılan çağrı merkezleri, istihdamı olumlu yönde etkiliyor. isilani.net üzerinden verilen çağrı merkezi ilanları, 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 170 oranında artış gösterdi. 

daha fazla okuyun


Yeni Mezunlar Nasıl Bir Özgeçmişle Avantaj Sağlayabilir?

Yayınlandı: 03.04.2014

Yeni mezun adayların en çok merak ettiği konulardan biri, özgeçmişlerinde hangi bölümleri ön plana çıkarmaları gerektiği. Özellikle iş tecrübeleri bölümünde sıkıntı yaşayan yeni mezun adaylarımız için İnsan Kaynakları Danışmanı Günnur Aktoros, bu durumu nasıl avantaja çevirebileceklerini paylaşıyor. 

daha fazla okuyun